Części zamienne do ekspresu – na co zwracać uwagę?
Części zamienne do ekspresu – na co zwracać uwagę?

Ekspres zaczął parzyć inną w smaku kawę? Gorszą? To znaczy, że coś się zaczęło dziać? Nie wiesz co? Najlepiej oddać go do serwisu, aby specjaliści mogli profesjonalnie go naprawić. Jednak nie zawsze diagnoza będzie stawiała na całkowite zepsucie. Może się zdarzyć, że to tylko jakaś część została uszkodzona. W tym przypadku normalne jest, że co jakiś czas którąś część ekspresu trzeba wymienić na nową. Czy zawsze musimy inwestować w oryginalne akcesoria? Może da radę zastąpić je zamiennikami, które zazwyczaj są tańsze. W ten sposób można jednocześnie naprawić ekspres i zadbać o swój budżet. Jak to zrobić? Dowiesz się, czytając ten artykuł.

Czy zawsze muszą być oryginalne części do ekspresu czy mogą być zamienne?

Przy naprawach jakichkolwiek urządzeń zazwyczaj są dwie opcje: wymiana zepsutych części na nowe oryginalne lub nowe zamienniki. W zależności od budżetu, jaki chcemy przeznaczyć, możemy wybrać najlepsze dla nas rozwiązanie. Oczywiste jest, że w serwisach najczęściej dostaniemy propozycję oryginałów. Jednak kiedy zapytamy o zamienniki, również ta opcja będzie możliwa do zastosowania. Każdy ma wybór. Z drugiej strony należy także wiedzieć, że alternatywna wersja danego elementu nie oznacza od razu gorszej. Zazwyczaj oby dwa rodzaje części są tej samej jakości. Różnią się przede wszystkim marką. Najważniejszą wytyczną przy decyzji o zamiennych częściach do ekspresu jest to, aby idealnie pasowały do reszty sprzętu.

Możliwości zamienników do ekspresu

Czy wszystkie elementy ekspresu można wymienić na zamienniki? To zależy przede wszystkim od modelu sprzętu. Należy jednak pamiętać, że akcesoria są różnej wielkości oraz kształtu. Przy ich wyborze trzeba zwrócić uwagę na wszelkie wypustki, sposoby mocowania i inne parametry. Wiedz, że nie wszystkie pasują do każdego urządzenia. Natomiast pewne jest, że można stosować części zamienne do ekspresu tj.:

  • kratki ociekowe,
  • pojemniki na fusy,
  • pojemniki na ziarna,
  • pokrywy na kawę,
  • przedłużki do filtra,
  • tacki ociekowe,
  • wężyki do mleka,
  • dysze spieniające,
  • zbiorniki na wodę.

Możliwości jest wiele. To są jedne z nich. Natomiast jeśli chodzi o producentów, u których możemy korzystać z zamienników, są to m.in.: Bialetti, Jura, Melitta oraz Nivona. Ceny są różne, w zależności od wyboru miejsca zakupu. Jednak pewne jest jedno, części zmienne do ekspresów są zdecydowanie tańsze niż oryginalne elementy.

Elementy zamienne, odpowiadające za spienianie mleka

Jedni piją czarną kawę, inni uwielbiają tą z aksamitną pianką wytworzoną dzięki spienionemu mleku. W tym przypadku należy pamiętać o dokładnym czyszczeniu poszczególnych części ekspresu. Jednak może zdarzyć się tak, że elementy te mogą ulec awarii. Wtedy trzeba oddać sprzęt do serwisu lub naprawić samemu. Dobrym rozwiązaniem jest zastosowanie zamienników spieniających mleko. Gdy kawa ta zaczyna inaczej smakować, zwróć przede wszystkim uwagę na dysze spieniające oraz wężyki do mleka. One mogły uszkodzić się, przez zalegające resztki mleka czy inne czynniki. Nie musisz od razu kupować oryginalnych części – pamiętaj, że istnieją także zamienniki!

Części zamienne do ekspresu - podsumowanie

Jeśli poczujesz, że Twoja kawa nie smakuje tak pysznie, jak zawsze, wiedz, że coś może zacząć dziać się z ekspresem. Warto go zdiagnozować, aby wymienić uszkodzone elementy. W momencie, gdy musimy ograniczyć budżet, dobrym rozwiązaniem jest zastosowanie zamiennych części do ekspresu. Przy wyborze należy starannie dopasować poszczególne komponenty, aby pasowały do całości, a urządzenie działało prawidłowo. Powrót do porannych rytuałów picia aromatycznej kawy gwarantowany!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl