Dlaczego automatyczny ekspres do kawy jest tak drogi?
Dlaczego automatyczny ekspres do kawy jest tak drogi?

Jak to mówią „ekspres do porządnej kawy musi być w każdym domu”. Jednak nie wszystkich stać na wymarzony sprzęt. Natomiast oferty producentów są różnorodne, dzięki czemu można wybrać taki, który będzie spełniał indywidualne oczekiwania. Ceny rozpoczynają się już od 200 zł i sięgają nawet po 50 000 zł. Właśnie te unowocześnione, często większe i droższe ekspresy do kawy mogą wynosić wartość samochodu. Dlaczego? Wszystko zależy od parametrów, jakie posiada. Dowiedz się więcej na ten temat z naszego artykułu.

Rodzaje ekspresów do kawy

Producenci tworzą takie ekspresy do kawy jak:

  • automatyczny,
  • kolbowy,
  • przelewowy.

Każdy z nich w inny sposób parzy kawę, przez co efektem jest zróżnicowany smak gorącego napoju. Co więcej, ekspresy kolbowe najczęściej używa się w restauracjach i kawiarniach. Natomiast ekspresy automatyczne są wykorzystywane w domu oraz w biurach. Ekspresy przelewowe za to uwielbiają miłośnicy mocnej czarnej kawy, która przelewana jest z dzbanka do filiżanki i dzięki temu wystarcza na dłużej.

Czynniki wpływające na cenę automatycznego ekspresu do kawy

Jednymi z droższych urządzeń są duże ekspresy automatyczne oraz kolbowe z możliwością parzenia dwóch kaw w tym samym momencie, wykorzystywane do pracy w punktach gastronomicznych lub większych firmach. Jeśli zastanawiasz się, dlaczego automatyczny ekspres do kawy jest tak drogi, zapoznaj się z głównymi czynnikami wpływającymi na ich wartość rynkową.

Marka ekspresu do kawy

Marka ekspresu do kawy ma ogromne znaczenie. Często kupujący zwracają uwagę na jej popularność, ponieważ sądzą, że jeśli duża część osób ją zna, to i w parze musi iść jakość sprzętu i zadowolenie użytkowników. W jednych przypadkach teza ta się sprawdza, w innych niestety nie. Natomiast marki ekspresów do kawy, które są warte swojej ceny to przede wszystkim Jura, Gaggia, Saeco i Nivona.

Wyposażenie ekspresu do kawy

Wartość ekspresu do kawy uzależniona jest również od elementów, z jakich zbudowane jest urządzenie. Im jest ich więcej, tym koszt produkcji jest wyższy. Najtańsze są ekspresy kapsułkowe, ponieważ składają się z małej ilości części wbudowanych w środku sprzętu. Natomiast jeśli chodzi o ekspresy automatyczne, posiadają one o wiele bardziej złożone mechanizmy tj. np. zintegrowany młynek do kawy, automatyczny system spieniający mleko, elektroniczne komunikaty wyświetlane na ekranie itp. Ponadto każdy model ekspresu do kawy posiada inne wyposażenie, które wpływa na końcową kwotę sprzedaży.

Innowacyjna technologia

Klasyczne sprzęty obsługiwane są w prosty sposób. Natomiast nowsze modele automatycznych ekspresów do kawy posiadają innowacyjne technologie, które znacząco wpływają na wzrost ceny zakupu urządzenia. Każdy producent chce dostarczyć użytkownikowi jak najlepszy produkt, który będzie jednocześnie nowoczesny, a zarazem łatwy w obsłudze. W dzisiejszych czasach tworzone są specjalnie dedykowane aplikacje, które umożliwiają sterowanie ekspresu za pomocą funkcji Bluetooth oraz WiFi. Co więcej, niektóre modele posiadają także takie możliwości jak m.in.:

  • technologia zaparzania kawy 3D,
  • „sztuczna inteligencja” ukazująca najczęściej wybierane kawy,
  • tryb ECO z funkcją czuwania,
  • monitoring konserwacji,
  • i wiele innych.

Jakość wykonania ekspresu do kawy

Jeśli ekspres do kawy będzie wykonany z plastiku, jego wartość będzie niższa. Im sprzęt wyprodukowany z wyższej jakości materiałów, tym jego cena zakupu będzie droższa. Co więcej, dochodzą do tego również dodatkowe elementy ozdobne tj. np. drewniane akcenty czy inne modne dekoracje. Wiedz, że ekspres do kawy stworzony w całości ze stali będzie na pewno droższy. Jednak za tym idzie także wytrzymałość na wszelkie uszkodzenia mechaniczne. I z tego właśnie surowca produkowane są najczęściej automatyczne ekspresy.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl