Ekspres kapsułkowy – warto czy nie warto?
Ekspres kapsułkowy – warto czy nie warto?

Mały, szybki i wygodny

Niewątpliwą zaletą ekspresów kapsułkowych jest ich poręczny, kompaktowy rozmiar. To zatem świetne rozwiązanie dla niewielkich kuchni, czy aneksów, w których liczy się każdy kąt wolnej przestrzeni. Często występują w różnych wariacjach kolorystycznych, dzięki czemu można perfekcyjnie dobierać je do aranżacji danego wnętrza i mówiąc obiektywnie są po prostu ładne.

Specyfika ich działania jest szybka i prosta – ulubioną kawę można przygotować w minutę – wystarczyć podłączyć sprzęt do prądu, włączyć, uzupełnić zbiornik na wodę (jeżeli jest taka potrzeba), włożyć kapsułkę i nacisnąć odpowiedni przycisk. To zatem duża oszczędność czasu i dobra opcja dla osób, które lubią mieć gotową kawę w ledwie kilka chwil.

Wielofunkcyjny, chociaż nie do końca

W ekspresie kapsułkowym można przygotowywać również inne napoje – gorącą czekoladę, kakao, herbatę. Zaś dzięki prostej obsłudze, przygotowanie czegoś ciepłego i smacznego do picia powinno udać się bez większych trudności nawet dzieciom. Wśród samych kaw możemy natomiast znaleźć ogromny wybór ich rodzajów, wielkości i smaków - zdecydowanie jest tutaj w czym wybierać i można każdego dnia próbować czegoś nowego oraz oferować gościom najróżniejsze, ciekawe możliwości

Na ogół, zwłaszcza w tańszych i podstawowych modelach, nie da się w ekspresie na kapsułki jednak spieniać mleka. Kawy białe i mleczne, posiadają natomiast dodatkową kapsułkę ze sproszkowanym mlekiem – w tym przypadku napój przygotowywany jest nie z jednej, a z dwóch kapsułek. Nie uzyskamy jednak w ten sposób aż tak gęstej, sztywnej i bogatej w smaku pianki, jak w przypadku tradycyjnego spieniania.

Pamiętajmy także, że decydując się na taki ekspres, trzeba konsekwentnie kupować kapsułki tej samej firmy – lepiej nie eksperymentować z tańszymi zamiennikami, czy też konkurencyjnymi markami, ponieważ takie kapsułki mogą nie pasować do specjalnego otworu, mieć nieodpowiedni kształt i wielkość.

Tańszy, ale czy na pewno?

Ekspresy kapsułkowe nie są drogie – często to ułamek ceny, jaką trzeba byłoby wydać na dobry jakościowo ekspres ciśnieniowy. To zatem ciekawy pomysł na prezent, na przykład dla kogoś kto wprowadził się do nowego mieszkania. Trzeba jednak mieć na uwadze fakt, że sam zakup ekspresu to jeszcze wszystko – każdego miesiąca trzeba będzie dokupywać do niego kapsułki, które wcale do najtańszych nie należą.

Ponadto o taki ekspres również trzeba dbać – pamiętać o regularnym czyszczeniu, odkamienianiu za pomocą specjalnych środków. Ekspres kapsułkowy nam o tym nie przypomni. Nie jest bowiem aż tak „inteligentny”, jak bardziej nowoczesne ekspresy ciśnieniowe.

Czy taka kawa jest w ogóle zdrowa?

Wiele osób może mieć wątpliwości, czy kawa zamknięta w kapsułkach jest dobra jakościowo, wartościowa oraz zdrowa? Tutaj nie ma się czego obawiać. To po prostu kawa mielona, sproszkowana, hermetycznie pakowana, a co za tym idzie świeża i gotowa do użycia, bez problemów z wietrzeniem, utratą smaku albo aromatu.

Warto jednak sprawdzać skład kupowanych kapsułek – czy zawierają w sobie odpowiednią ilość czystej kawy oraz czy dodawane są do nich na przykład substancje słodzące, zatem nie powinno się już ich dodatkowo dosładzać (co może mieć miejsce zwłaszcza w przypadku kaw smakowych). Zatem warto, czy nie warto? Ciężko jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Warto rozważyć wszystkie za i przeciw i podjąć najlepszą dla siebie decyzję.

 

źródło zdjęć: freepik.com

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl