Kącik kawowy w biurze – jak go urządzić?
Kącik kawowy w biurze – jak go urządzić?

Jak wiadomo, szczęśliwy pracownik to efektywny pracownik. Zatem jak urządzić kącik kawowy? Który ekspres do kawy wybrać? Na co zwrócić największą uwagę?

Ekspres do kawy w biurze

Obecnie jest wielu producentów, którzy oferują ogromny wybór ekspresów do kawy. W zależności od preferencji oraz potrzeb można wyróżnić następujące rodzaje:

  • automatyczny,
  • ciśnieniowy
  • przelewowy,
  • kolbowy.

Przy wyborze ekspresu do kawy w biurze warto wziąć pod uwagę wielkość firmy oraz mniej więcej ilu pracowników pije codziennie kawę w biurze, jak często to robią, a także jaki rodzaj kawy oraz sposób jej przyrządzania preferują.

Przerwa kawowa dla pracowników

W 8 godzinnym systemie pracy każdy potrzebuje chwili odpoczynku i wytchnienia, by ponownie móc efektywnie działać. W jednych organizacjach przerwy są ustalone w konkretnych godzinach, w innych każdy pracownik sam dostosowuje sobie pauzę. Co więcej, podczas przerwy, ludzie często idą zaparzyć sobie kawę i spędzają czas na rozmowach z koleżankami i kolegami. Dobrze, aby mieli do tego również odpowiednie pomieszczenie. Właściwie zorganizowana przestrzeń biurowa pozwala właśnie na wygospodarowanie miejsca na kącik kawowy.

Odpowiednia przestrzeń w biurze na kącik kawowy

Kącik kawowy powinien znajdować się jak najdalej od pomieszczenia, w którym pracują pracownicy. Zaleca się umieszczenie go w pomieszczeniu socjalnym, kuchni firmowej lub zupełnie oddzielnej przestrzeni. Należy pamiętać o tym, aby w kąciku kawowym znalazł się przede wszystkim ekspres do kawy, który ustawiony będzie na blacie blisko szafki z filiżankami oraz kawą ziarnistą lub mieloną. W zależności od wielkości firmy można także ustawić parę stolików oraz krzesełka lub wygodne fotele. Ponadto należy pamiętać o wyglądzie wizualnym, aby pomieszczenie było przytulne, a pracownicy w pełni mogli cieszyć się wolną chwilą. Co więcej, ważne jest także oświetlenie, które przede wszystkim zimową porą rozjaśni kącik kawowy.

Wyposażenie kącika kawowego w biurze

Podstawowym wyposażeniem kącika kawowego w biurze jest przede wszystkim porządny ekspres do kawy oraz aromatyczna kawa. Może być ona ziarnista lub mielona. W zależności od preferencji pracowników oraz możliwość parzenia. Co więcej, ekspres do kawy musi być dostosowany do wielkości firmy, aby jego moce przerobowe były odpowiednie. W mniejszych biura można wybrać sprzęt, który dziennie przygotuje 50 kaw, a w większych 100. Dodatkowo bardzo praktyczną funkcją jest możliwość parzenia dwóch kaw w tym samym czasie oraz. Udogodnieniem jest również duży wybór rodzajów kawy. Wyposażeniem kącika kawowego powinien być także spieniacz do mleka, jeśli nie jest on już wbudowany w ekspres do kawy. Szafki powinny być wypełnione kawą ziarnistą lub mieloną, ale także kawą rozpuszczalną czy parzoną oraz herbatą, dla osób, które wolą inny rodzaj napoju niż kawa z ekspresu. W kąciku kawowym nie można zapomnieć o szklankach, filiżankach, łyżeczkach, cukrze, mleku oraz śmietance do kawy.

Jaki ekspres wybrać do kącika kawowego w biurze?

Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na takich producentów ekspresów do kawy jak: Questo, De Longhi, Philips, Saeco, Melitta, Siemens, Bosh, Jura, MPM, Nivona, Gaggia, Casadio, Graef, Kaffit, Necta, La Piccola, Sage czy Rancilio. Natomiast rewelacyjnie w biurze sprawdzą się takie modele jak:

  • JURA E8 Moonlight Silver (EB),
  • JURA Z10 Aluminium Black,
  • Questo K96L,
  • Nivona CafeRomatica 790,
  • Melitta CI Touch Black.

 

źródło zdjęć: freepik.com

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl